Pakiet „Zabezpieczenie” – przygotowanie samochodu do aplikacji powłok.

W pierwszej kolejności, z dbałością o każdy szczegół, wykonujemy pielęgnację wnętrza. Dokładnie odkurzamy cały samochód, czyścimy elementy plastikowe, deskę rozdzielczą, dywaniki gumowe oraz szyby.

Następnie przechodzimy do karoserii. Zaczynamy od felg, na które aplikujemy specjalny środek, ułatwiający oczyszczenie kół z lotnej rdzy, osadzającej się podczas hamowania. Dodatkowo nanosimy na opony specjalny preparat do czyszczenia gumy. Dokładnie płuczemy całą karoserię, oczywiście z góry na dół, następnie felgi, opony i nadkola. Myjemy auto bardzo delikatną gąbką Smooth Egg, używając szamponu o neutralnym Ph – Neutral Shampoo Creamy. Po dokładnym wymyciu płuczemy karoserię.

Przed aplikacją jakiejkolwiek powłoki należy powierzchnię odpowiednio do tego przygotować. W tym miejscu rozpoczynamy etap mechanicznego oczyszczania lakieru, który wykonujemy przy użyciu glinki Smooth Egg. Glinkowanie usuwa z lakieru twarde zabrudzenia (np. smołę), z którymi nie poradzi sobie standardowe mycie. Jest to niezbędne przed aplikacją jakiejkolwiek powłoki, ponieważ nadaje powierzchni lakieru pożądaną gładkość. Proces ten – odpowiednio wykonany – nie ingeruje w lakier.

Uzupełnieniem mechanicznego oczyszczania jest tzw. cleaner, czyli oczyszczanie chemiczne. Soft99 Microliquid Compound uwalnia brud z mikropor lakieru, co pozwala usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia typu waterspot (po twardej wodzie), czy ślady po owadach. Ma on delikatne właściwości ścierno – nabłyszczające, dlatego po jego użyciu jeszcze raz myjemy szamponem całą karoserię samochodu, aby wosk mógł się dobrze związać z powierzchnią.

Ostatnim etapem przed finalnym płukaniem i osuszaniem karoserii jest przygotowanie szyb do aplikacji powłoki Glaco. Używając cleanera Soft99 Glass Compound Z, oczyszczamy pory szkła oraz tworzymy idealną bazę pod niewidzialną wycieraczkę. Dokładnie płuczemy samochód.

Cały proces kończymy precyzyjnym osuszaniem karoserii, które jest kluczowe przy aplikacji produktów jak i efektu końcowego. Istotne jest, aby usunąć pozostałości wody z takich zakamarków jak np. lusterka. Mamy wówczas pewność, że pozostała tam woda nie spowoduje zacieków już po wyjeździe z myjni.

Aby zarezerwować termin dla siebie, kliknij tutaj.