Pakiet „Zabezpieczenie” – aplikacja powłoki teflonowej Soft99 Fusso Coat 12M

Soft99 Fusso Coat 12M to najbardziej trwała powłoka na bazie twardego wosku w naszej ofercie. Produkt ten jest wymagający w aplikacji, ponieważ z puszki zawierającej 200 gram zużywamy na cały samochód standardowej wielkości ok. 4 gramy. Jak łatwo się domyślić wymaga to pewnej wprawy, jednak zasady są bardzo proste.
Przed rozpoczęciem całego procesu warto delikatnie zwilżyć aplikator czystą wodą, ułatwia to równomierną aplikację powłoki. Nie dociskając pada do produktu, okręcając, nakładamy na niego niewielką ilość wosku. Następnie używając metody krzyżowej, równomiernie, bez docisku większego, niż ciężar ręki, aplikujemy Fusso na lakier. Powtarzamy tą czynność do momentu, aż przestaną być widoczne kierunki nakładania, wosk ten trzeba dobrze rozpracować, a po aplikacji, na powierzchni powinna zostać jedynie delikatna „mgła”. Aplikację wykonujemy element po elemencie, zapamiętując jednocześnie ich kolejność, aby następnie w odpowiednim czasie je dotrzeć. Czas oczekiwania na wyschnięcie waha się między 5 a 10 minut, w zależności od temperatury, przy której nakładamy powłokę. Polerujemy lakiet przy pomocy dwóch miękkich mikrofibr (Soft99 Microfibre Cloth). Pierwsza służy do zebrania większości wosku, kolejna do finalnego dotarcia. W sztucznym świetle nie widać wszystkiego, dlatego z silnym światłem lampy inspekcyjnej szczegółowo sprawdzamy każdy element, czy aby na pewno efekt jest perfekcyjny.

Lakier samochodu jest zabezpieczony przed kwaśnym deszczem, solą drogową, skrajną temperaturą, przywieraniem brudu, światłem UV czy twardą wodą, która zostaje momentalnie zrzucona z hydrofobowej powierzchni przez podmuch wiatru. Odpowiednio pielęgnowana powłoka jest trwała nawet do 12 miesięcy!